Автор Тема: Тараканівський Форт.  (Прочитано 974 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline GomonTopic starter

  • Повідомлень: 1718
  • Стать: Чоловіча
    • Звідки: Місцевий
    • Ім'я: Віктор
    • Моє авто: FF1
    Тараканівський Форт.
    « : 14 Серпень 2013, 17:32 »
    Сьогодні по роботі трапилась нагода відвідати Тараканівський Форт.
    Вражає...

    16 вересня 2010 р. українці і поляки спільно встановили на братській могилі польських стрільців, що обороняли форт від Червоної армії у 1920 р., пам'ятного хреста. Необхідні пошукові та відновлювальні роботи здійснили українські козаки з Рівного.

    Після третього поділу Польщі наприкінці 18 століття по лінії Збараж — Броди — Берестечко — Сокаль пройшов кордон між Російською та Австрійською імперіями. Для оборони своїх західних рубежів царський уряд приймає рішення про будівництво системи оборонних укріплень. Під містечком Дубно для захисту залізничної лінії Львів — Київ будується Дубенський форт, що став відоміший у наш час під назвою Тараканівський форт.



    Всередині - казарми, каземати.



    Товщина...




    Роботи з нарощування пагорба для Нової Дубенської фортеці почалися ще в 60—х роках XIX століття. Головним ідеологом будівництва низки укріплених районів став герой оборони Севастополя, військовий інженер-фортифікатор генерал-ад'ютант Едуард Тотлебен. У 1873 році на зведення форту виділили 66 мільйонів рублів. У 70—80-х роках XIX століття форт досить інтенсивно будували. Окрім каменю та цегли, використовували у будівництві новітній на той час матеріал — бетон. Зрештою, у 1890 році форт оглянули члени царської родини, що свідчило про готовність об'єкта.


    В 1912 році у складі військово-інженерної інспекції військ південно-західного військового округу форт відвідав військовий інженер Д. М. Карбишев.
    Перші випробування для форту припадають на роки Першої світової війни. На початку війни у 1915 році частини південно-західного російського фронту відійшли з форту без бою. Руйнування об'єктів укріплення розпочалося влітку 1916 року, коли під час Брусиловського прориву російські частини вибили з цих укріплень частини 4-ої австрійської армії. В цих боях загинуло 200 австрійських солдатів, які поховані біля форту.
    1920 року, під час Польсько-радянської війни, війська Будьонного не змогли сходу вибити поляків з форту.

    1965 року Міністерство торгівлі УРСР зробило спробу обладнати на базі форту склад консервованої продукції. Були проведені роботи з розчистки казематів, виготовлені стелажі, двері, проведено освітлення, але надмірна вологість і випаровування не дали можливості зберігати продукти. Штаб Прикарпатського військового округу також зробив спробу обладнати склад автотракторних запчастин. Були проведені трудомісткі підготовчі роботи, але від ідеї відмовилися з тієї ж причини.


     



    Форт має форму ромба зі сторонами до 240 метрів. Ззовні він оточений глибоким ровом із земляними валами, укріпленими потужними стінами. В центральній частині форту зведена двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи, прокладені під другим земляним валом. Там розташовувались житлові, складські та господарські приміщення для артилерійської роти та штаб коменданта форту. Периметр форту складений зі 105 так званих безпечних казематів і, щоб до них потрапити, треба було подолати подвійну лінію оборонних рубежів.
    Форт мав численний гарнізон (у казематах форту могло розміщатися 800 осіб) та був добре озброєний (оснащений далекобійними гарматами великого калібру).


    В стіні видно сліди від куль, на цьому місці в 1947 році НКВ-дисти розстрілювали людей...

    Ці тріщини утворилися в наслідок артилерійських обстрілів совєтськими військами німців.



    Природа теж радує своєю незвичною красою.



    Шкода, що це все так безгосподарно руйнується.

    Offline kolesorv

    • Solid Group
    • Повідомлень: 2800
    • Стать: Чоловіча
      • Звідки: Рівне. Північний
      • Ім'я: Коля
      • Моє авто: Mitsubishi SpaceWagon' 86
      Re: Тараканівський Форт.
      « Відповідь #1 : 14 Серпень 2013, 18:41 »
      Да... там цікаво  :good: ... сам досліджував, чи водили-розказували?

      Offline umter

      • Повідомлень: 133
      • Стать: Чоловіча
        • Звідки: Rivne
        • Ім'я: Роман
        • Моє авто: А6
        Re: Тараканівський Форт.
        « Відповідь #2 : 14 Серпень 2013, 18:43 »
        Якщо не тяжко, тикни носом в Гугл-мапс.
        Соромно признатись, але досі не знаю де він розташований... :blush:

        Offline kolesorv

        • Solid Group
        • Повідомлень: 2800
        • Стать: Чоловіча
          • Звідки: Рівне. Північний
          • Ім'я: Коля
          • Моє авто: Mitsubishi SpaceWagon' 86
          Re: Тараканівський Форт.
          « Відповідь #3 : 14 Серпень 2013, 19:51 »
          umter, 50.3630409N, 25.7165051E
          https://maps.google.com.ua/maps?q=50.3630409N,+25.7165051E&hl=ru&ll=50.363669,25.714531&spn=0.01711,0.052314&sll=48.33599,31.18287&sspn=9.129284,26.784668&t=h&z=15

          Offline GomonTopic starter

          • Повідомлень: 1718
          • Стать: Чоловіча
            • Звідки: Місцевий
            • Ім'я: Віктор
            • Моє авто: FF1
            Re: Тараканівський Форт.
            « Відповідь #4 : 14 Серпень 2013, 22:35 »
            сам досліджував, чи водили-розказували?
            Знімали сюжет.

            Online Віталій Іванович

            • замначальніка..
            • Oрганізатор
            • Повідомлень: 14733
            • Стать: Чоловіча
              • Звідки: м.Рівне
              • Ім'я: Веталь
              • Моє авто: hyundai / волга 21 / bmw
              Re: Тараканівський Форт.
              « Відповідь #5 : 14 Серпень 2013, 22:36 »
               :good:

              Offline Tortik-Veteran

              • Solid Group
              • Повідомлень: 8921
              • Стать: Чоловіча
                • Звідки: Центр
                • Ім'я: Макс
                • Моє авто: Mitsubishi Lancer X
                Re: Тараканівський Форт.
                « Відповідь #6 : 14 Серпень 2013, 22:39 »
                Gomon, який кпнал?

                Offline Sergiush

                • Засновник клубу
                • Oрганізатор
                • Повідомлень: 19152
                • Стать: Чоловіча
                  • Звідки: м. Рівне, Штат Північний
                  • Ім'я: Сєрьога
                  • Моє авто: Mitsubishi Pajero Wagon ІІІ
                  Re: Тараканівський Форт.
                  « Відповідь #7 : 14 Серпень 2013, 22:55 »
                  Інтер...

                  Max79

                  • Гість
                  Re: Тараканівський Форт.
                  « Відповідь #8 : 15 Серпень 2013, 01:44 »
                  також , в після воєнні роки там була база НКВД - вночі туди заїзджало багато грузових авто .

                  центальна будівля має не 2  поверхи , а 5  , три  з них під землею ,
                  перший    підземний поверх - доступний
                  другий підземний поверх  має тільки пару входів - та й  їх знають місцеві "дігери"
                  третій - залитий суцільним бетоном , так само як і деякі підземні  ходи в Дубно , та Миколаївській церкві .
                  в нас не досліджують , та не хочуть и не будуть досліджувати як ходи так і історію - видно , це все ще знаходиться під гифом "Таємно"


                  також є "кругла "  кімната , в якій ходиш покругу та вийти не можеш , та завжди здаеться що ти йдеш по коридору ,

                  система ходів зробленна так , що заблукати дуже легко

                  є багато колодязів , зараз майже засипані всі

                  також ходить легенда , притча , чи правда - про священника ,якого чи то повісили чи вбвили чи замордували - непамятаю , і що часом чують чи бачать образ чи привід його .   



                   

                  Offline umter

                  • Повідомлень: 133
                  • Стать: Чоловіча
                    • Звідки: Rivne
                    • Ім'я: Роман
                    • Моє авто: А6
                    Re: Тараканівський Форт.
                    « Відповідь #9 : 15 Серпень 2013, 18:59 »
                    kolesorv, дякую, тепер знатиму куди їхати.

                    Offline kolesorv

                    • Solid Group
                    • Повідомлень: 2800
                    • Стать: Чоловіча
                      • Звідки: Рівне. Північний
                      • Ім'я: Коля
                      • Моє авто: Mitsubishi SpaceWagon' 86
                      Re: Тараканівський Форт.
                      « Відповідь #10 : 15 Серпень 2013, 19:19 »
                      umter, там якщо на вихідних в нормальну погоду їхати, то головне з'їзд с траси не провтикати, а далі впираєшся в імпровізовану стоянку машин і 100 метрів пішки.

                       


                      Наші партнери