Автор Тема: У Рівному стартували змагання із трасового автомоделювання серед учнівської моло  (Прочитано 4658 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Віталій ІвановичTopic starter

 • замначальніка..
 • Засновники
 • Повідомлень: 16147
 • Стать: Чоловіча
  • Ім'я: Веталь
  У Рівному стартували обласні змагання із трасового автомоделювання серед учнівської молоді. Представники відповідних гуртків із майже всіх районів регіону привезли сюди найшвидші та найкращі зразки своїх робіт, аби позмагатися за звання найсильнішого гонщика та найерудованішого конструктора.


  Це не перегони маленьких машинок, а серйозний вид спорту. З’явився він у 60 роках у Сполучених Штатах Америки, а у Рівному в 1982 році з’явилася автомодельна траса, сконструйована Віктором Бувалом та Валентином Прокоповичем. З того часу рівняни беруть участь не лише у змаганнях всеукраїнського рівня, але й світового.


  До Рівного приїхало 48 учасників, а це 10 різних команд. Кожне авто дитина зробила власноруч, а отже має навички із фізики, креслення та трудового навчання.


  Василь Кравчук, головний суддя змагань:
  - Дітки із склотекстоліту випилюють самі раму, тобто дитина має вміти і читати креслення, і після цього все це випиляти, спаяти, обов’язкова фізика при перемотці двигунів.


  Вік учасників від восьми до вісімнадцяти. Наймолодша автолюбителька цьогорічних змагань дівчинка. Вона приїхала з Дубенського району з татом. Саме він і відкрив для неї світ трасового автомоделювання.


  Інна Шмигельська, учасниця змагань:
  - Як я перший раз прийшла до тата на змагання, то побачила там трасу, захотіла поїздити і так навчилася їздити.


  Уже невперше на змагання приїхав 11-річний Назар Герасимчук із Дубно. Він цим спортом захоплюється серйозно. На заняття у гурток ходить двічі на тиждень та проводить там 3-4 години. Найкращі свої моделі привіз на змагання. До речі, така машинка може розвинути швидкість до 60 кілометрів за годину.


  Назар Герасимчук, учасник змагань:
  - Ми спочатку підготовляємо матеріал, потім ми їх робимо і випробовуємо. І ще в класі вибираємо, яку машинку брати з собою на змагання.


  У Рівному обласні змагання проходять уже в 31 раз та тривають два дні. Кожному учаснику дають три хвилини, аби продемонструвати можливості свого "міні-кару". Хто здолає найбільшу кількість кіл за цей час – той і переможець.

  23:31 25.02.12
  :agna:

  Offline Kordonets

  • Повідомлень: 2180
  • Стать: Чоловіча
   • Звідки: Рівне
   • Ім'я: Олег
   • Моє авто: Renault 21
   а у Рівному в 1982 році з’явилася автомодельна траса, сконструйована Віктором Бувалом та Валентином Прокоповичем
   ...Віктором Бухалом. Це мій вчитель з трудового навчання, А покійний Валентин Прокопович був 1 рік у нас класним керівником. Траса ця була у СШ №18... ми тоді всім класом конструювали машинки на трудовому навчанні... кльово було :good:

    


   Наші партнери